Żywe Lekcje Historii i Teatrzyki Historyczne

Żywe Lekcje Historii

i Teatrzyki Historyczne

Z Kapsułą Czasu nauka historii nie musi być nudna, a zainteresować nią możemy nawet najmłodsze dzieci!

  • Proponujemy interaktywne zajęcia edukacyjne – Żywe Lekcje Historii, polegające na nauce poprzez zabawę, w czasie których każdy z uczestników może niemal dosłownie dotknąć historii. Oferowane przez nas zajęcia to interesujący i nietuzinkowy sposób przekazywania wiedzy historycznej.  Nauka odbywa się tu poprzez pełną pasji i humoru opowieść. Narracja jest ciekawie snuta przez znakomitych animatorów oraz połączoną z interaktywnym udziałem samych widzów. Bogactwo historycznych strojów i rekwizytów, które nie są tylko dekoracją, ale biorą czynny udział w pokazie, dopełnia całości i pozwala widzom przyswajać wiedzę niemal wszystkimi zmysłami. Opowieść z pokazem stanowić będzie doskonałe uzupełnienie i rozwinięcie wiedzy zdobywanej na klasycznych lekcjach. Aktualnie posiadamy w naszej ofercie następujące tematy zajęć:
  1. Gród i drużyna Mieszka I – o początkach państwa polskiego.
  2. Chłop, mieszczanin i rycerz – o życiu w średniowieczu.
  3. Krzyżacy na ziemiach polskich – o relacjach polsko-krzyżackich.

Żywa Lekcja Historii może zostać wzbogacona o pokaz bicia monety, w czasie którego każdy z uczestników wybije sobie pamiątkowego szeląga toruńskiego – wówczas czas trwania zajęć wydłuża się o około 20-30 min.

Czas trwania zajęć: 45 min

Koszt lekcji: 6 zł/osoba

Koszt lekcji z biciem monety: 10 zł/osoba

Opiekunowie – bezpłatnie

Minimalna ilość osób, biorących udział w zajęciach: 50 osób

Powyżej 100 osób następuje podział na dwie grupy (stawki jak wyżej)

Żywe Lekcje Historii

  • Najmłodszym dzieciom, podopiecznym przedszkoli, proponujemy jedyne w swoim rodzaju Teatrzyki Historyczne. Jest to niezwykłe widowisko będące połączeniem nauki i zabawy. Przedstawienie przenosi widzów w fascynujące czasy średniowiecza. Wciągająca opowieść przybliża codzienne życie ludzi sprzed wieków: chłopa, rycerza, mieszczanina czy damy. Wypełniony rekwizytami spektakl pozwala każdemu dosłownie dotknąć historii – przekonać się jak wyglądał rycerz, sprawdzić ile ważyła jego zbroja czy hełm. Aktualnie posiadamy w naszej ofercie trzy wersje opowieści-teatrzyku:
  1. Przypowieść o rycerzu Hugonie i kucharzu Jordanie – interaktywny spektakl teatralny prowadzony przez dwóch animatorów, przybliżający ogólny charakter i klimat średniowiecznego świata, rycerskiego życia, czy walki dobra ze złem.
  2. Legenda o Popielu i Piaście Kołodzieju – interaktywny spektakl teatralny prowadzony przez dwóch animatorów, w przystępny sposób wprowadzający dzieci w tematykę początków państwa polskiego.
  3. Historia o toruńskiej Katarzynce i flisaku Iwo – interaktywny spektakl teatralny, prowadzony przez dwóch animatorów, snujących niezwykłe opowieści o dawnym Toruniu i wprowadzający podstawowe zagadnienia dotyczące codziennego życia w dawnych wiekach.

Teatrzyk Historyczny może zostać wzbogacony o pokaz bicia monety, w czasie którego każdy z uczestników wybije sobie pamiątkowego szeląga toruńskiego – wówczas czas trwania zajęć wydłuża się o około 20-30 min.

Czas trwania zajęć: 45 min

Koszt lekcji: 6 zł/osoba

Koszt lekcji z biciem monety: 10 zł/osoba

Opiekunowie – bezpłatnie

Minimalna ilość osób, biorących udział w zajęciach: 50 osób

Powyżej 100 osób następuje podział na dwie grupy (stawki jak wyżej)

Teatrzyk Historyczny

Zapraszamy!